Lider grupy roboczej ds. innowacji w szpitalnictwie przy NIL IN – Sieci Lekarzy Innowatorów.
Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog. Absolwent studiów podyplomowych SGH na Wydziale Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studiów MBA w medycynie.
Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii. Brał udział w licznych programach badawczych i badawczo-rozwojowych. Od 2007 r. jest zaangażowany w działalność dydaktyczną Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, m. in. jako kierownik naukowy kursów niezbędnych do specjalizacji w dziedzinie perinatologii. Jest także biegłym sądowym w sprawach dotyczących opieki nad kobietą ciężarną.
Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych i członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów Regionalnych Projektu Badawczego FAR SEAS w KCPU. Zasiada w Radzie Społeczno-Biznesowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula.
Działając na rzecz pacjentów i ich bezpieczeństwa jest również jednym z członków Zespołu ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych powołanego przez Rzecznika Praw Pacjenta. Od czerwca 2022 pełni też funkcję członka Rady Eksperckiej projektu „Zdrowe Życie”. Zaangażowany w wykorzystywanie nowatorskich metod w leczeniu i opiece nad pacjentem.