Najbliższe wydarzenie:

Najbliższe wydarzenie:

05 Nov 2024
Wytyczne do programów pilotażowych - na podstawie doświadczeń z dotychczas ocenianych programów oraz dokumentu opracowanego przez AOTMiT „Wytyczne do programów pilotażowych – przygotowanie i ewaluacja”

dr hab.

Katarzyna Kolasa

Liderka kierunku Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) w Akademii Leona Koźmińskiego
Kierowana pasją do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie akademickie i biznesowe z obszaru ekonomiki zdrowia.Twórczyni jedynego w Polsce programu szkoleniowego Digital Health Start Me Up w Akademii Leona Koźmińskiego dla liderów transformacji cyfrowej w ochronie zdrowia, którego pierwsza edycja rusza w styczniu 2023.Wykształcenie zdobyła na międzynarodowych uczelniach między innymi Uniwersytecie York w Anglii, Lund w Szwecji czy też Bergen w Norwegii, a także podczas międzynarodowych kursów doktoranckich z zakresu ekonomiki zdrowia organizowanych przez Szwajcarską Szkołę Zdrowia Publicznego. Jej habilitacja była poświęcona optymalnej alokacji zasobów opieki zdrowotnej.Pasjonatka Big Data prowadziła projekt adaptacji uczenia maszynowego w poszukiwaniu optymalnej alokacji tomografów dla Ministerstwa Zdrowia. Katarzyna jest założycielką Global Special Interest Group Digital Health w ISPOR. Celem tej globalnej inicjatywy jest budowanie zmiany w sektorze opieki zdrowotnej wynikających z rosnących możliwości wykorzystania technologii cyfrowych oraz oceny ich wpływu na wyniki zdrowotne.Katarzyna zdobyła doświadczenie związane z wyzwaniami refundacyjnymi zarówno w branży farmaceutycznej, jak i wyrobów medycznych pracując na regionalnych i globalnych stanowiskach w takich firmach jak AstraZeneca, Bristol Myers Squibb, Lundbeck, BiogenIdec czy też GE Healthcare. Jako mentor wspiera start up zajmujące się wdrożeniem AI w zdrowiu.W Akademii Leona Koźmińskiego Katarzyna jest odpowiedzialna również za International Master Program Health Economics & Big Data (HEBDA), którego pierwsza edycja była finansowana ze środków EU programu Power.Jest autorką ponad 50 publikacji JCR i ponad 100 wystąpień na konferencjach międzynarodowych. Poza pracą akademicką Katarzyna kieruje działem HEOR w globalnej korporacji PAREXEL zajmującej się między innymi konsultingiem na rzecz innowacyjnych rozwiązań farmaceutycznych, jak i cyfrowych związanych z poprawą zdrowia na całym świecie.Kolejna książka jej autorstwa The Digital Transformation of the Healthcare System Healthcare 5.0 ukaże się nakładem Routledge w drugiej połowie 2023 roku.
Moja grupa robocza
AI w ochronie zdrowia
Moje publikacje
VideoCamera
Podcast

? inTALK odc. 3. AI w ochronie zdrowia na przykładzie Francji

Odkryj, jak sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje ochronę zdrowia na przykładzie Francji! W tym fascynującym odcinku przyjrzymy się, jak nowoczesne technologie przyczyniają się do poprawy opieki zdrowotnej we Francji. Dowiedz się, jak AI wspomaga diagnozowanie chorób, optymalizuje procesy leczenia i przewiduje zagrożenia dla zdrowia. Przygotuj się na fascynującą podróż w świat AI w ochronie zdrowia na przykładzie Francji, która odkryje przed Tobą nowe możliwości medycyny przyszłości!Podcast realizowany dzięki współpracy z portalem medycznym Esculap.com ?
Czytaj całość
Odkryj, jak sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje ochronę zdrowia na przykładzie Francji! W tym fascynującym odcinku przyjrzymy się, jak nowoczesne technologie przyczyniają się do poprawy opieki zdrowotnej we Francji. Dowiedz się, jak AI wspomaga diagnozowanie chorób, optymalizuje procesy leczenia i przewiduje zagrożenia dla zdrowia. Przygotuj się na fascynującą podróż w świat AI w ochronie zdrowia na przykładzie Francji, która odkryje przed Tobą nowe możliwości medycyny przyszłości!Podcast realizowany dzięki współpracy z portalem medycznym Esculap.com ?
Czytaj całość

NIL IN SUMMIT

Konkurs

O nas

Grupy robocze

Ludzie

Partnerzy

Aktualności

Kontakt