O KONFERENCJI

TEMATY

PRELEGENCI

AGENDA

LIVE

dr Paweł Kaźmierczyk

Paweł - prawnik specjalizujący się w prawie medycznym

Paweł - prawnik specjalizujący się w prawie medycznym

Paweł specjalizuje się w szerokorozumianym prawie medycznym, w szczególności w prawach pacjenta, zasadach prowadzenia działalności leczniczej i wykonywania zawodów medycznych, prawnych aspektach związanych z e-zdrowiem, telemedycyną i sztuczną inteligencją w ochronie zdrowia, badaniami klinicznymi, a także przetwarzaniem danych medycznych, komunikacją oraz obiegiem informacji w systemie ochrony zdrowia.

Doradza m.in. podmiotom wykonującym działalność leczniczą, firmom farmaceutycznym, dostawcom usług IT dla sektora ochrony zdrowia, start-upom medycznym oraz jednostkom samorządu terytorialnego i instytucjom publicznym działającym w ochronie zdrowia. Jest zaangażowany w projekty realizowane przez fundację Telemedycznej Grupy Roboczej, Radę ds. Interoperacyjności przy Centrum E-Zdrowia, Koalicję AI w zdrowiu.

Koordynuje merytoryczne prace nad projektem kodeksu postępowania dla sektora ochrony zdrowia. Jako prawnik i specjalista ds. public relations zdobywał doświadczenie m.in. w organizacjach pozarządowych działających na rzecz wspierania przedsiębiorczości oraz kształtowania regulacji prawnych przyjaznych dla obywateli i biznesu. Posiada ponadto doświadczenie w pracy w podmiotach publicznych oraz w mediach.

Paweł ukończył z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz public relations i marketing medialny na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2021 r. obronił doktorat w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Senior Associate at Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
Moje Przemówienia
Moje publikacje

NIL IN SUMMIT

Konkurs

O nas

Grupy robocze

Ludzie

Partnerzy

Aktualności

Kontakt