Druga edycja konferencji Health Business Innovations w Zabrzu!

Podczas ogólnopolskiej konferencji „Health Business Innovations” w Zabrzu podkreślano konieczność zintensyfikowania współpracy między publicznymi placówkami medycznymi a sektorem prywatnym, przyspieszenie transformacji cyfrowej oraz promowanie telemedycyny.

Ważne jest także zunifikowanie i uproszczenie regulacji prawno-podatkowych, aby przyciągnąć zagranicznych inwestorów z sektora MedTech do Polski w momencie przenoszenia produkcji z Azji bliżej rynków zbytu w Europie. Konferencja skupiła uwagę na tematach związanych z przyszłością sektora zdrowia, roli telemedycyny oraz potencjale produkcji wyrobów medycznych w Polsce. Ważnym punktem dyskusji była rola cyfrowej technologii w opiece nad pacjentami i możliwość unikania tradycyjnych szpitali poprzez wykorzystanie urządzeń zdalnych i konsultacji telemedycznych. Polska, a zwłaszcza miasto Zabrze, zostały uznane za ważne miejsce rozwoju w sektorze medycznym, mające potencjał przyciągnięcia inwestycji i innowacji.

Istotne znaczenie dla rozwoju tego sektora ma również dostęp do wykwalifikowanych kadr. W trakcie konferencji poruszono również tematy związane z produkcją wyrobów medycznych, gdzie zwrócono uwagę na znaczenie skupienia się na produktach jednorazowych, przenośnych urządzeniach z obsługą bezkontaktową oraz wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości do samodiagnostyki.

Jednym z kluczowych mówców był m.in. prof. Tomasz Maciejewski, Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Organizator Mother and Child Startup Challenge oraz lider grupy roboczej NIL IN ds. innowacji w szpitalnictwie. Zwrócił uwagę na fakt, że głównym trendem technologicznym jest obecnie opieka zdrowotna z udziałem urządzeń zdalnych, konsultacje telemedyczne z wykorzystaniem informacji zawartych w chmurze.

Telemedycyna została określona jako przyszłość profilaktyki i aktywizacji pacjentów, a cyfrowe rozwiązania stanowią ponad połowę startupów z sektora MedTech. Poruszono także kwestię różnic w rozwoju zdalnej opieki medycznej między Polską a Niemcami. Podsumowując, konferencja „Health Business Innovations” skupiła się na wyzwaniach i możliwościach sektora medycznego w Polsce, w tym transformacji cyfrowej, telemedycynie, produkcji wyrobów medycznych oraz roli innowacji i startupów w tej dziedzinie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NIL IN SUMMIT

Konkurs

O nas

Grupy robocze

Ludzie

Partnerzy

Aktualności

Kontakt