Study Visit

W Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Naczelna Izba Lekarska odbyła się wizyta studyjna europejskich naukowców zainteresowanych innowacjami w obszarze pediatrii. Poza liczną grupą z Barcelony, gościliśmy innowatorów z Finlandii, Łotwy oraz Danii. Study Tour zorganizowała NIL IN wraz z Fundacja K.I.D.S. | Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali | , Centrum Zdrowia Dziecka oraz ACCIÓ

W Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” europejscy naukowcy i innowatorzy spotkali się z Marek Migdal, Dyrektorem IPCZD, który opowiedział o innowacjach w pediatrii i prowadzonych badaniach klinicznych. Paulina Ignatowska – Zaremba, Wiceprezes Fundacji KIDS poruszyła ważny temat związany z projektowaniem nowych rozwiązań, tak aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom pacjentów. Podczas oprowadzania po IPCZD, goście mogli przyjrzeć się z bliska niektórym innowacjom.

Druga część Study Tour odbyła się w siedzibie Naczelna Izba Lekarska. Uczestników powitał Prezes NIL Łukasz Jankowski, który podkreślił ważną rolę innowacji w rozwoju opieki medycznej. Powołana przez NIL Sieć Lekarzy Innowatorów jest pomostem między medycyną a nowoczesnymi technologiami, inspirując i wspierając lekarzy w rozwoju innowacyjnych projektów. O działaniach NIL IN opowiedział Jakub Chwiećko, partner zarządzający. Aby jak najpełniej zaprezentować ekosystem innowacji w Polsce, na spotkanie zaproszeni zostali także przedstawiciele strony publicznej. Karolina Maria Nowak, Dyrektor Wydziału Innowacji i Rozwoju Biotechnologii w Agencji Badań Medycznych mówiła m.in. o finansowaniu innowacyjnych projektów i kluczowej roli partnerstwa publiczno-prywatnego dla rozwoju polskiego sektora ochrony zdrowia.

Zaproszeni goście zapoznali się również z działaniami prowadzonymi przez Instytut Matki i Dziecka, szpital, który z powodzeniem implementuje nowe rozwiązania i jest swoistą „piaskownicą innowacji”. W spotkaniu udział wzięli Tomasz Maciejewski, dyrektor IMiD i lider NIL IN oraz Wiktor Możarowski z IMiD. O roli firm farmaceutycznych we wspieraniu startupów medycznych mówiła Anna Loughran z Novartis. Firma poszukuje innowacyjnych projektów odpowiadających na najbardziej palące potrzeby pacjentów i placówek medycznych.

Po krótkich wystąpieniach był czas na dyskusję. Uczestnicy podkreślali rolę współpracy między firmami i instytucjami, ale przede wszystkim między ludźmi, którzy są zaangażowani w tworzenie innowacji. Dlatego ważne jest wymienianie się dobrymi praktykami i uczenie się od siebie nawzajem podczas takich spotkań jak warszawskie Study Tour. Arnau Valls Esteve wyraził nadzieję na kontynuację współpracy i dalszego budowania relacji między innowatorami z Polski i Hiszpanii.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NIL IN SUMMIT

Konkurs

O nas

Grupy robocze

Ludzie

Partnerzy

Aktualności

Kontakt