Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy niezbędnej do potencjalnego wdrażania innowacyjnych praktyk profilaktycznych na każdym etapie życia u pacjentów, od dzieciństwa po starość. Uczestnicy nauczą się, jak adaptować zdrowe nawyki w szerszym kontekście społecznym, aby efektywnie poprawić jakość życia i zdrowie na każdej jego płaszczyźnie.
Program szkolenia:
Szkolenie koncentruje się na innowacyjnym wprowadzeniu do redefinicji opieki nad pacjentem, promując współpracę między sektorami zdrowia, infrastruktury społecznej, środowiska fizycznego oraz pracy. Celem jest rozwijanie umiejętności w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia na każdym etapie życia, z naciskiem na integrację systemów opieki zdrowotnej i społecznej. Program kształci w kierunku budowania społeczności międzypokoleniowych i włączających, zwiększających długowieczność i jakość życia
Wykładowca: Artur Z. Białoszewski – Epidemiolog, ekonomista, higienista, specjalista zdrowia publicznego i środowiskowego. Dyrektor programu SGH-WUM EMBA w ochronie zdrowia. Mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie Zdrowia Środowiskowego. Nauczyciel akademicki w Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM. Koordynator rozwoju strategii kadr medycznych doradców Komisji Zdrowia Senatu RP. Członek komisji ds. Zagrożeń Środowiskowych Rady Sanitarno-Epidemiologicznej GIS oraz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Centrum Egzaminów Medycznych w dziedzinie Zdrowia Środowiskowego. Wykładowca kursów doskonalących Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Koordynator ds. rozwoju form kształcenia podyplomowego w Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM. Kierownik specjalizacji w dziedzinie epidemiologii oraz kursów z dziedziny zdrowia publicznego dla lekarzy specjalizujących się we wszystkich dziedzinach medycyny.